Żurkowski wrócił do treningów - Meczyki.org

Żurkowski wrócił do treningów

31.08.2018 06:00

Lider Górnika Zabrze i młodzieżowej reprezentacji Polski, powołany przez Adama Nawałkę na zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata w Rosji, po przerwie spowodowanej kontuzją odniesioną w meczu z Lechią Gdańsk (0:2) wznowił w środę treningi i prawdopodobnie będzie mógł dziś pomóc kolegom w starciu z "Portowcami".

Pojedynek zabrzan z Biało-Zielonymi odbył się blisko dwa tygodnie temu. 20-letni pomocnik „Trójkolorowych” został podczas niego niemiłosiernie sponiewierany przez zawodników rywala i w efekcie musiał opuścić boisko na noszach jeszcze przed ostatnim gwizdkiem.

Diagnoza okazała się jednak bardziej pomyślna od pierwszych prognoz, które mówiły nawet o wielomiesięcznej przerwie. Doszło bowiem jedynie do stosunkowo niegroźnego urazu stawu skokowego. Wydawało się nawet, że piłkarz będzie gotowy na sobotnie starcie z Wisłą w Krakowie, ale ostatecznie go zabrakło.

Bez popularnego „Zupy” zabrzanie wypadli słabo, przegrywając pod Wawelem aż 0:3. Jednak już dziś, w piątek 31 sierpnia o godzinie 18:00, Górnika czeka arcyważny mecz z Pogonią Szczecin. Wiele wskazuje na to, że Szymon Żurkowski będzie już w stanie pomóc kolegom.