https://www.high-endrolex.com/36
Stawka idealna w zakładach bukmacherskich - jak ją określić? - Meczyki.org

Stawka idealna w zakładach bukmacherskich - jak ją określić?

Praktycznie od zawsze bardzo istotną częścią obstawiania jest ustalanie stawki - a zatem po prostu tego, ile chcemy postawić na dany zakład. Często dobiera się ją losowo, w miarę swoich aktualnych możliwości finansowych i ryzyka, jakie chce się podjąć. Choć w wielu przypadkach takie rozwiązanie może się sprawdzać, na pewno nie jest tym ani idealnym, ale optymalnym. Jak zatem ustalić stawkę, by tę można było określić mianem “rozsądnej”?

Własny budżet - podstawa stawki na zakłady

Oczywistym jest, że aby obstawiać najlepsze typy dnia, trzeba mieć odpowiednie środki finansowe, które ulokuje się u bukmachera, a które posłużą temu właśnie obstawianiu. W tym przypadku jednak ciężko jest mówić o jakiejś konkretnej kwocie. Dla jednych tysiąc złotych na koncie u bukmachera będzie sporą przesadą - inni uznają tę kwotę za grosze. Ważne jest jednak, aby Twój budżet przeznaczany na zakłady nie przekraczał wartości, na którą jesteś sobie w stanie pozwolić. Oznacza to, że wpłacane do bukmachera środki nie powinny w żaden sposób ograniczać Cię pod względem “życiowym”. To, ile środków jesteś w stanie przeznaczyć na późniejsze typowanie, a zatem jaka tak właściwie będzie stawka optymalna dla Ciebie, będzie poniekąd definiowane przez ilość środków, jakie posiadasz.

Pamiętaj: jeśli zauważyć, że zaczynasz przeznaczać na typowanie więcej, niż jesteś w stanie przeznaczać, ustal sobie limity. Wszyscy bukmacherzy online pozwalają to zrobić. Odpowiednią opcję znajdziesz oczywiście w panelu zarządzania własnym kontem.

Typy bukmacherskie a stawka na zakładzie

Mając już pewne środki na koncie, możesz przejść do właściwego obstawiania. Choć niewiele osób o tym wie, sam proces, w którym określasz własne typy na dziś wpływa (a przynajmniej powinien) na stawkę, jaka będzie rozsądna w przypadku konkretnego zakładu. Im bardziej jesteś bowiem pewny swojego wyboru, tym więcej powinieneś być w stanie postawić. Wynika z tego jeden fakt: jeśli chcesz typować za wysoką stawkę, powinieneś dbać o swoje typy bukmacherskie i ich jakość. Aby zyskać w nich pewność, pamiętaj o:

  • przedmeczowej analizie - im ona dokładniejsza, tym większe są szanse na to, że dany typ przyniesie Ci rzeczywistą wygraną,
  • wyborze odpowiedniego rynku - najbardziej standardowy rynek, w którym wskazuje się wynik konkretnego spotkania, nie zawsze jest tym najbezpieczniejszym. Często łatwiej jest analizować spotkania pod konkretnym kątem (a nie ogólnie - a tego wymaga standardowy rynek) - dlatego też większą stawką możesz opatrywać mniej standardowe, ale bezpieczniejsze i skuteczne typy bukmacherskie,
  • przeglądaniu typów z zewnątrz - jeśli Twój typ (pamiętaj, aby opracować go wcześniej) zgadza się z tym przedstawionym chociażby przez strony o tematyce bukmacherskiej, może Ci to dodać pewności siebie i nieco zwiększyć Twoją stawkę, 
  • zwracaniu uwagi na kursy - jeśli kurs jest zbyt wysoki, powinno budzić to Twój niepokój. Wysokie kursy zwykle oznaczają większe ryzyko.

Oczywiście stawka to coś bardzo indywidualnego. Zasada w jej przypadku jest prosta - im bezpieczniej się czujesz z danym typem, tym większa stawka na niego może być (ale wciąż - nie musi).

Bezpieczne typowanie a wybór odpowiedniej stawki

Wybór odpowiedniej stawki to również kwestia tego, jakimi środkami tak właściwie dysponujesz. W zakładach bukmacherskim ważne jest to, aby nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. To zasada, której powinieneś się bezwzględnie trzymać - niezależnie od tego, jak zamożnym człowiekiem tak właściwie jesteś.

Szacuje się, że stawka na jeden zakład nie powinna przekraczać 60% budżetu całościowego, jaki posiadasz. W niektórych źródłach można jednak przeczytać o zgoła odmiennych wartościach. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Stawka powinna być po prostu rozsądna. Zawsze rozsądnie jest zakładać, że dany kupon będzie przegrany. Jeśli po przegraniu stawki, którą zamierzamy wykorzystać wciąż będziemy w komfortowej dla siebie sytuacji finansowej, jest to stawka odpowiednia dla nas - taka, na którą rzeczywiście powinniśmy się zdecydować przy danym zakładzie.

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd
    Mecze na żywo z bonusem 760 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus