Zagłębie lepsze od Sparty - Meczyki.org

Zagłębie lepsze od Sparty

15.07.2018 10:05

W sobotniej próbie generalnej przed inauguracją sezonu 2018/19 Lotto Ekstraklasy, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali 2:1 Spartę Praga.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego na ten mecz udali się do stolicy Czech, więc wynik ostatniego meczu towarzyskiego, kończącego okres przygotowawczy do nowych rozgrywek naprawdę może napawać optymizmem. Oczywiście Sparta Praga jest obecnie tylko piątym klubem czeskiej ekstraklasy, ale i tak to jeden z mocniejszych sparingpartnerów z jakimi mierzyły się polskie zespoły.

Bramki dla „Miedziowych” w tym spotkaniu zdobywali Bartłomiej Pawłowski w 15. minucie i Łukasz Janoszka w 50. minucie pojedynku. Honorowe, jak się później okazało, trafienie dla drużyny gospodarza zaliczył Mihailo Ristić.

Przypominamy, że rozgrywki Lotto Ekstraklasy startują już w najbliższy weekend. KGHM Zagłębie Lubin zainauguruje je w sobotę 21 lipca o godzinie 20:30, wyjazdową potyczką z Legią Warszawa.