Urusi rozbili Rosjan i wygrali grupę - Meczyki.org

Urusi rozbili Rosjan i wygrali grupę

25.06.2018 18:00

W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie „A” rosyjskiego mundialu, drużyna Urugwaju rozgromiła reprezentację gospodarza turnieju, wygrywając w stosunku 3:0.

Poniedziałkowe spotkanie w zasadzie od początku układało się po myśli Latynosów, którzy już w 10. minucie pojedynku objęli prowadzenie, po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Luisa Suareza. Kwadrans później samobójczą bramkę zdobył Denis Czeryszew, a pod koniec pierwszej połowy, na domiar złego, z czerwoną kartą wyleciał z boiska Igor Smolnikow.

Pewni swego Urusi nie forsowali tempa w drugiej połowie, spokojnie kontrolując bieg boiskowych wydarzeń. Udało im się jednak dorzucić jeszcze jednego gola. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Igora Akinfiejewa pokonał Edison Cavani.

Tym samym Urugwajczycy z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 5:0 okazali się najlepsi w grupie „A” i w 1/8 finału zmierzą się z drugą ekipą z grupy „B”. Będzie to najprawdopodobniej ktoś z dwójki Portugalia-Hiszpania. Dalej grają też oczywiście Rosjanie.