Sukces Szwajcarów, blamaż Belgów! - Meczyki.org

Sukces Szwajcarów, blamaż Belgów!

19.11.2018 09:25

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów UEFA reprezentacja Belgii niespodziewanie została rozbita przez drużynę narodową Szwajcarii, co będzie ją kosztować brak udziału w turnieju finałowym!

Czerwone Diabły” wygrały wszystkie trzy wcześniejsze starcia i wydawało się, że fazę grupową zakończą z kompletem zwycięstw, bo również w pojedynku ze Szwajcarami Belgowie szybko wyszli na prowadzenie i to aż 2:0 już w 17. minucie. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Thorgen Hazard.

To, co wydarzyło się później naprawdę trudno skomentować. Trzecia drużyna rosyjskiego mundialu nagle przestała grać, a gospodarze wykazali się niezwykłą skutecznością zdobywając aż pięć bramek, w tym trzy jeszcze do przerwy!

Do odwrócenia losów spotkania przyczynił się przede wszystkim rewelacyjny Haris Seferović, autor hattricka. Po jednym trafieniu dorzucili Ricardo Rodriguez i Nico Elvedi. Od 0:2 do 5:2. Takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko. Tym większy szacunek dla Szwajcarów.

Nagrodą za ten niezwykły wyczyn będzie udział w turnieju finałowym Ligi Narodów UEFA, bo trzy zdobyte na Belgach punkty pozwolił wyprzedzić ich w tabeli, dzięki lepszemu bilansowi bramek.