Stępiński bohaterem! - Meczyki.org

Stępiński bohaterem!

16.09.2018 14:50

Mariusz Stępiński został bohaterem Chievo Werona w wyjazdowym meczu włoskiej Serie A przeciwko AS Romie. Młody Polak zdobył dla swojego zespołu bramkę na wagę jednego punktu.

Remis wywalczony przez Chievo w Rzymie to ogromna sensacja. Zwłaszcza, jeśli się spojrzy na wyniki bezpośrednich konfrontacji w pięciu ostatnich latach. Gospodarze wywalczyli w nich komplet 15 punktów i zanotowali bilans bramkowy 14:1. Dziś ta znakomita passa została jednak przerwana, choć do przerwy nic na to nie wskazywało. Rzymianie prowadzili bowiem 2:0.

Wówczas chyba uznali, że mecz się sam dokończy, za co zostali brutalnie skarceni. Kontaktową bramkę na początku drugiej odsłony zdobył Birsa. Ale nawet wówczas wydawało się, że gospodarza dowiozą do końca zwycięstwo. Z błędu wyprowadził ich Mariusz Stępiński, który trafił do siatki w 83. minucie, zapewniając swojej drużynie wymarzony punkt.

23-letni snajper rodem z Polski ma wyjątkowy patent na gole przeciwko potentatom włoskiej Serie A. Wcześniej pokonywał przecież bramkarzy Juventusu Turyn, Napoli, Interu Mediolan i AC Milan.