Przełamanie Legii - Meczyki.org

Przełamanie Legii

29.07.2018 08:40

Po trzech kolejnych porażkach w meczach z poważnymi rywalami, podopieczni Deana Klafuricia w końcu odnieśli zwycięstwo. „Wojskowi” w sobotę zdobyli trzy punkty na trudnym terenie w Kielcach.

Wbrew wcześniejszym deklaracjom trenera - po porażkach z Arką Gdynia (2:3), KGHM Zagłębiem Lubin (1:3) i Spartkaiem Trnawa (0:2) – Legia powróciła do gry czwórką obrońców, co przyniosło zamierzony efekt, czyli komplet punktów w meczu ligowym.

Choć trzeba przyznać, że warszawianie rozpoczęli bardzo słabo, co można zrzucić na karb roszad w składzie. Szansę dostali trzej młodzi Polacy, Mateuszowi Wieteska i Żyro oraz Konrad Michalak. Ten ostatni zawiódł i na drugą połowę już nie wyszedł.

Wprowadzenie Kante odmieniło obraz gry stołecznej ekipy. Do przerwy przegrywała ona 0:1 po bramce Ivana Jukicia. W drugiej odsłonie jednak w pełni zdominowała rywala i dzięki trafieniom Mączyńskiego i wspomnianego Kante odwróciła losy rywalizacji.