Porażka Lecha na starcie rundy - Meczyki.org

Porażka Lecha na starcie rundy

09.02.2019 11:15

Z pewnością nie tak kibice „Kolejorza” wyobrażali sobie początek rundy wiosennej rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Adama Nawałki przegrali bowiem na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin (1:2).

Lech Poznań miał udaną końcówkę roku, dzięki czemu z miejsca w środku tabeli wskoczył aż na trzecią pozycję w stawce. Wydawało się, że ten marsz będzie kontynuowany również wiosną, ale zaczęło się od sporego falstartu. Kibicie i eksperci przecierali oczy już po pierwszej połowie, kiedy to piłkarze ze stolicy Wielkopolski dali się zdominować lubinianom, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i nadawali ton boiskowym wydarzeniom.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale „Kolejorz” za sprawą Gytkjaera objął prowadzenie 1:0. Radość nie trwała jednak długo, bo już kwadrans później wyrównał Starzyński. Ten sam zawodnik na pięć minut przed końcem nie wykorzystał rzutu karnego. Znakomitą interwencją popisał się Burić, ale i tak nie zdołał uchronić swojego zespołu od porażki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pokonał go bowiem kolega z drużyny, Vujadinović.

Porażka z KGHM Zagłębiem, przy jednoczesnej wygranej Jagiellonii z Miedzią (3:0), oznacza, że podopieczni Adama Nawałki spadli na czwartą pozycję w tabeli.