Polska z pierwszą wygraną w Lidze Narodów UEFA - Meczyki.org

Polska z pierwszą wygraną w Lidze Narodów UEFA

08.09.2020 07:55

Wyjazdowym zwycięstwem 2:1 nad Bośnią i Hercegowiną zakończył się szósty mecz reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA. To pierwsza wygrana Biało-Czerwonych w historii tych zmagań.

Weterani dali zwycięstwo

Zaczęło się nie najlepiej, bo w poniedziałkowym spotkaniu prowadzenie objęli po rzucie karnym rywale, le Biało-Czerwoni zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą po główce Kamila Glika. Szalę zwycięstwa na naszą stronę przechylił inny z najbardziej doświadczonych graczy, Kamil Grosicki, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Grosickiego z lewej strony boiska.

"Wiem, że nasza gra nie jest taka, jak byśmy sobie tego życzyli. Nie prezentujemy się tak, jak potrafimy. Trzeba jednak pamiętać, że mieliśmy dziesięć miesięcy przerwy, więc forma była dużą niewiadomą. Musimy się cieszyć z tego, że po porażce z Holandią przyszło zwycięstwo. Nie zawsze trzeba grać pięknie, żeby wygrywać, ale przed nami sporo pracy. Już w pierwszej połowie miałem dogodną sytuację i mogłem strzelić gola głową. Wtedy się nie udało, ale przy kolejnej okazji, gdy piłka została bardzo dobrze dośrodkowana, nabiegłem właściwie i trafiłem. To bramka nieco różna od innych, które zdobywałem, nie w moim stylu, dlatego też się bardzo cieszę" – powiedział popularny "Grosik" na antenie TVP Sport tuż po meczu.

Kolejne pojedynki kadry Jerzego Brzęczka, już z odpoczywającym we wrześniu Robertem Lewandowskim, czekają nas w październiku, kiedy to Biało-Czerwoni zmierzą się między innymi z liderem naszej grupy, Włochami, którzy pokonali w poniedziałek 1:0 Holendrów.