PKO Ekstraklasa: Górnik goni podium! - Meczyki.org

PKO Ekstraklasa: Górnik goni podium!

16.02.2021 11:45

Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu nad Stalą Mielec piłkarze Górnika Zabrze mają już tylko jeden punkt straty do trzeciego w tabeli Rakowa Częstochowa. 14-krotnym Mistrzom Polski udało się również zmniejszyć dystans do liderujących stawce Pogoni Szczecin i Legii Warszawa, które w 17. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy tylko remisowały.

PKO Ekstraklasa: Czołówka zgubiła punkty, Górnik bliżej podium

Do ostatniego meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy, którym było starcie Górnika Zabrze ze Stalą Mielec, żaden zespół z górnej połowy tabeli nie potrafił sięgnąć po komplet punktów. Wiele wskazywała na to, że nie uda się to również piłkarzom z Górnego Śląska, którzy do przerwy przegrywali 0:1, a mogli nawet 0:2, gdy Martin Chudy nie obronił rzutu karnego.

Po przerwie Marcin Brosz zdecydował się na ofensywne zmiany, które przyniosły efekt. Zadebiutował między innymi Richmond Boakye, ale bohaterami zostali Przemysław Wiśniewski (gol głową po rzucie rożnym) oraz Piotr Krawczyk, który w ostatniej akcji meczu dał zwycięstwo i oczekiwane trzy punkty "Trójkolorowym".

Dzięki nim Górnik zbliżył się na jedno oczko do trzeciego Rakowa Częstochowa (0:1 z Lechią Gdańsk) oraz zmniejszył dystans do Pogoni Szczecin (0:0 z Piastem Gliwice) i Legii Warszawa (1:1 z Jagiellonią Białystok), wyprzedzając Śląsk Wrocław (1:1 z Wisłą Kraków) i odskakując KGHM Zagłębiu Lubin (0:1 z Wartą Poznań).

Trzecia kolejka rundy rewanżowej PKO Bank Polski Ekstraklasy wystartuje w najbliższy piątek meczem Stali Mielec z Cracovią, a zakończy ją poniedziałkowe spotkanie Piasta Gliwice z Wartą Poznań.

PKO Ekstraklasa: Plan gier 18. kolejki (19-22 lutego)