PGE VIVE mistrzem kraju! - Meczyki.org

PGE VIVE mistrzem kraju!

25.05.2019 19:45

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock w rewanżowym meczu wielkiego finału PGNiG Superligi, broniąc tym samym mistrzowski tytuł, który dzierżą nieprzerwanie od 2012 roku.

Przypominamy, że w pierwszym spotkaniu finałowej rywalizacji kielczanie nie zdołali pokonać płocczan na ich terenie, ale remis w meczu numer jeden okazał się wystarczający, bo u siebie zawodnicy PGE VIVE nie dali rywalowi najmniejszych szans.

Już do przerwy prowadzili bowiem różnicą trzech oczek. Oczywiście w piłce ręcznej nie takie przewagi odrabiało się w jednej połowie, ale tym razem comeback nie nastąpił. Drugą odsłonę drużyna gospodarza wygrała czterema golami, co przełożyło się na wynik 32:25.

Tym samym stolica województwa świętokrzyskiego pozostaje w dalszym ciągu stolicą polskiego szczypiorniaka. To już szesnasty tytuł w historii i zarazem ósmy z rzędu.