Młodzieżówka po porażce z Serbią - Meczyki.org

Młodzieżówka po porażce z Serbią

27.03.2019 10:05

We wtorkowe popołudnie reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w meczu towarzyskim z rówieśnikami z Serbii (0:2), w jednej z ostatnich prób przed turniejem finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Czesław Michniewicz nie mógł w tym pojedynku, z różnych powodów, wystawić najmocniejszego składu. Nie zagrali m.in.: kapitan i jednocześnie najlepszy strzelec, czyli Dawid Kownacki, bramkarz Kamil Grabara czy też obrońcy Krystian Bielik, Paweł Bochniewicz i Kamil Pestka.

Wyjściowa jedenastka została co prawda wzmocniona wracającymi ze zgrupowania kadry seniorów Szymonem Żurkowskim i Robertem Gumnym, ale obaj zagrali tylko w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, bo takie były ustalenia selekcjonera z klubami.

Losy wtorkowego starcia rozstrzygnęły się w końcówce spotkania. Serbowie, którzy również wystąpią w finałach UEFA EURO 2020, decydujące ciosy zadali w 70. i 86. minucie za sprawą Masovicia i Randelovicia.

Wynik nas smuci, ale nie będzie tak, że zaczniemy rozpaczać, bo przegraliśmy towarzyski mecz. Będziemy starać się doskonalić to nad czym pracujemy przez ostatnie dwa lata. Ten mecz pokazał nasze słabe strony, z czego zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski. Te dwa spotkania z Anglią i Serbią były po to, żeby wszystko szybciej wychwycić” - powiedział Czesław Michniewicz, cytowany przez portal „Łączy Nas Piłka”.

Najważniejszym testem Biało-Czerwonych przy finałami Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019 będzie mecz towarzyski z Niemcami, który zostanie rozegrany już po ogłoszeniu kadry, która powalczy we Włoszech o olimpijską przepustkę