LSK: Chemik najlepszy w rundzie zasadniczej - Meczyki.org

LSK: Chemik najlepszy w rundzie zasadniczej

01.03.2020 11:00

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police sobotnim zwycięstwem nad zespołem E.Leclerc Radomki Radom zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej zmagań w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020.

Podopieczne Ferhata Akbasa pokonały zespół z dołu ligowej tabeli bez straty seta, co na finiszu pozwoliło utrzymać jednopunktową przewagę nad drugim w stawce Developresem SkyRes Rzeszów, który ograł w ostatniej kolejce Eneę PTPS Piłę również do zera.

Policzanki, które po zajęciu czwartego miejsca w minionym sezonie chcą powrócić na mistrzowski tron, w rundzie zasadniczej przegrały tylko jedno spotkanie, 2:3 z rzeszowiankami (prowadziły w nim już 2:0 w setach), a aż 17 z 22 wygrywały za trzy oczka.

W niedzielę w LSK czekają nas Derby Łodzi, których stawką jest trzecie miejsce w tabeli. Może na nie wskoczyć ŁKS Commercecon, jeśli pokona Grot Budowlanych. W przeciwnym razie oba łódzkie zespoły, które rok temu stworzył finałową parę, zmierzą się ze sobą już w ćwierćfinałach.