Legalne zakłady bukmacherskie bez podatku. Czy to możliwe?

Wprowadzona w życie w 2009 roku ustawa hazardowa zmieniła rynek bukmacherski w Polsce. Z naszego kraju musiały się wycofać zagraniczne firmy, a jedną z przyczyn jest to, że nie płacą one podatków na terenie naszego kraju. Obecnie, na rynku funkcjonują jedynie polskie spółki z licencją, które muszą odprowadzać stosowne podatki. Tu rodzą się ważne pytania: Jakie podatki obowiązują u legalnych bukmacherów oraz czy można obstawić zakład bez podatku?

Jakie podatki obowiązują u legalnych bukmacherów w Polsce?

Przedmiotem dyskusji jest przede wszystkim 12-procentowy podatek od stawki każdego zawartego zakładu. Załóżmy, że gracz planuje obstawić 100 zł na wynik nadchodzącego meczu. W praktyce, stawką na kuponie, na podstawie której naliczana będzie ewentualna wygrana, będzie kwota 88 zł. Pozostałe 12 zł zostaną bowiem odjęte na poczet podatku. Ponadto, na rynku legalnych bukmacherów w Polsce obowiązuje również 10-procentowy podatek od wygranej powyżej 2280 złotych. Od każdego kuponu, na którym wygrana przekracza tę kwotę, odejmowane jest 10% podatku. 

Kto jest zobowiązany do płacenia podatków od bukmacherki?

Zaletą jest to, że podatki od zakładów bukmacherskich muszą płacić spółki świadczące takie usługi. Dzięki temu, gracz nie musi się dodatkowo rozliczać z fiskusem z dochodów uzyskanych poprzez obstawianie zakładów. Chociaż gracze nie rozliczają się osobiście, to właśnie oni płacą podatki od zakładów bukmacherskich. Legalne serwisy potrącają bowiem wspomniane 12% przy zatwierdzaniu zakładu, a także uszczuplają wysokie wygrane o 10% kwoty. W teorii jednak, bukmacher może nas jednak zastąpić w opłacaniu 12-procentowego podatku od stawki.  

Czy bukmacherzy mogą zaoferować zakłady bez podatku?

Zgodnie z ustawą hazardową, bukmacher musi odprowadzać 12% od każdej stawki przeznaczonej przez graczy na zawarcie zakładu. W praktyce jednak, nie jest powiedziane, że kwota ta ma zostać odjęta od stawki wpłacanej przez gracza. Tak właśnie narodziły się popularne promocje bukmacherskie, w ramach których gracze mogą legalnie postawić zakład bez podatku. Pokryciem opłaty w tej sytuacji zajmuje się bukmacher. Promocja występuje w różnych formach. Czasem jest to Happy Hours lub promocja związana z konkretnym wydarzeniem, a czasem stała promocja, która w ten sposób premiuje kupony spełniające określone warunki opisane w regulaminie promocji. 

Skąd czerpać informacje na temat promocji bukmacherskich?

W Polsce na dzień dzisiejszy funkcjonuje 15 legalnych bukmacherów online, co oczywiście oznacza, że znajomość oferty promocyjnej każdego z nich jest w praktyce niemożliwa. Dlatego też, cennym udogodnieniem są strony, które informują o nowych ofertach. Na stronie Zapytajbukmachera.pl znajdziemy rzetelny ranking legalnych bukmacherów internetowych, recenzje obejmujące analizę oferty promocyjnej, a także kody promocyjne adresowane do osób, które planują zarejestrować konto u bukmachera. Tylko za sprawą promocji możliwe jest w Polsce obstawianie zakładów bukmacherskich bez 12-procentowego podatku od stawki.

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

  1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 1660 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus