Lechia z pucharem! - Meczyki.org

Lechia z pucharem!

02.05.2019 19:10

Finałowa rywalizacja o krajowy puchar, która odbyła się na PGE Narodowym w Warszawie, zakończyła się skromnym zwycięstwem Lechii Gdańsk, która pokonała 1:0 Jagiellonią Białystok, sięgając po to trofeum po raz drugi w swojej historii, dokładnie po 36 latach przerwy.

Czwartkowy pojedynek, który miał być świętem polskiego futbolu długimi momentami stał na bardzo niskim poziomie. Sytuacji bramkowych było niewiele, a jak już się nadarzyły to piłkarze obu ekip razili nieporadnością. Aż do 85. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao. Tyle że radość z tego trafienia nie trwała długo. Ledwie kilkadziesiąt sekund, bo po chwili sędzia Tomasz Frankowski, po interwencji VAR-u, gola anulował.

Decyzja o spalonym była słuszna, ale nie zraziła gdańszczan, którzy szukali okazji na zakończenie pojedynku bez konieczności rozgrywania dogrywki. Udało się to za sprawą Artura Sobiecha w 95. minucie! Lechia wygrała zmagania w Totolotek Pucharze Polski po raz drugi w historii, ale szansę na występy w europejskich pucharach będzie miała też przegrana dziś Jagiellonia Białystok.

Wszystko dzięki temu, że wciąż liczy się w walce o czwarte miejsce w LOTTO Ekstraklasie, które po wygranej gdańszczan w krajowym pucharze, również pozwoli pokazać się w Europie.