Lechia straciła punkty - Meczyki.org

Lechia straciła punkty

17.02.2019 11:45

Liderująca LOTTO Ekstraklasie Lechia Gdańsk straciła dwa punkty w sobotnim spotkaniu z Koroną Kielce (0:0) i w razie dzisiejszego zwycięstwa Legii Warszawa nad Cracovią będzie miał już tylko jeden punkt przewagi nad „Wojskowymi”.

Gdańszczanie zagrali lepiej niż w wygranym szczęśliwie pojedynku z Pogonią Szczecin (2:1), ale paradoksalnie tym razem nie zdołali zdobyć kompletu punktów. Piłkę meczową marnował niezawodny dotąd Flavio Paixao, który w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, posyłając piłkę nad bramką.

W pozostałych sobotnich spotkaniach LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok po golu Jakuba Wójcickiego w doliczonym czasie gry pokonała Wisłę Płock (1:0), a Zagłębie Sosnowiec wygrało z Arką Gdynia 3:2, choć do przerwy przegrywało 1:2.

Dzięki tym rozstrzygnięciom „Jaga” zbliżyła się do lidera tabeli na siedem oczek, a sosnowiczanie na pięć do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli Górnika Zabrze, z którym zmierzy się już w sobotę 23 lutego.