„Kangury” zatrzymały Danię - Meczyki.org

„Kangury” zatrzymały Danię

21.06.2018 16:30

W trzecim meczu grupy „C” FIFA World Cup Russia 2018 reprezentacja Danii niespodziewanie tylko zremisowała z drużyną narodową Australii (1:1).

Europejczycy byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z Socceroos i wydawało się, że z tej roli wywiążą się bez zarzutu, bo już w 7. minucie spotkania objęli prowadzenie, po kapitalnej akcji duetu Nicolai Jorgensen-Christian Eriksen. Radość nie potrwała jednak długo, bo zaledwie pół godziny. Do wyrównania, uderzeniem z rzutu karnego, doprowadził Mile Jedinak.

W drugiej połowie obie ekipy miały swoje szanse na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść, ale ani Duńczycy, ani Australijczycy nie byli w stanie ich wykorzystać i mecz zakończył się wynikiem remisowym (1:1).

Tym samym Dania po dwóch meczach fazy grupowej ma już cztery punkty i jest bardzo blisko awansu do 1/8 finału rosyjskiego mundialu. W dużo trudniejsze sytuacji są popularne „Kangury”, które zdobyły w czwartek swoje pierwsze oczko.