Jubileusz i gol „Lewego” - Meczyki.org

Jubileusz i gol „Lewego”

02.11.2019 18:10

Sobotnie spotkanie Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt było trzysetnym występem Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Polak ponownie stanął na wysokości zadania, ale jego koledzy zawiedli na całej linii.

31-letni kapitan i najskuteczniejszy strzelec reprezentacji Polski w historii uczcił swój jubileusz na niemieckich boiskach dwudziestym trafieniem w sezonie 2019/2020, ale radość naszego napastnika z pewnością skutecznie zmącił wynik spotkania. „Bawarczycy” przegrali bowiem aż 1:5.

Całe nieszczęście zaczęło się już w dziewiątej minucie sobotniego pojedynku, kiedy to z boiska wyleciał Jerome Boateng. Gospodarze szybko wykorzystali tę szansę i strzelili dwa gole, na które przed przerwą odpowiedział właśnie „Lewy”, który przedarł się przez obronę rywali i pokonał ich bramkarza.

Po przerwie Eintracht trafił jednak jeszcze trzy razy i zdeklasował ekipę z Monachium, która niczym nie przypominała hegemona Bundesligi z kilku ostatnich lat. Tak naprawdę powodów do wstydu nie ma tylko Robert Lewandowski, który jak prawie zawsze zrobił swoje.

Dla najlepszego polskiego piłkarza gol przeciwko Eintrachtowi we Frankfurcie był już 20 bramką w bieżącym sezonie i 14 w samej Bundeslidze, w której Lewandowski śrubuje kolejne rekordy. Dziś jest jedynym zawodnikiem, który trafiał w każdej z dziesięciu pierwszy kolejek sezonu.