Górnik odbił się o dna - Meczyki.org

Górnik odbił się o dna

29.10.2018 08:00

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali w niedzielę KGHM Zagłębie Lubin w stosunku 2:0, dzięki czemu już po tygodniu opuścili ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, na którym znaleźli się po poniedziałkowej porażce z Cracovią (0:2). Było to pierwsze zwycięstwo "Trójkolorowych" przed własną publicznością w obecnym sezonie.

Podopiecznych Marcina Brosza do zwycięstwa poprowadził niezawodny Igor Angulo. 34-letni Hiszpan w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jakuba Tosika na Kamilu Zapolniku, a na początku drugiej odsłony posłał piłkę do siatki głową po precyzyjnym dograniu Jesusa Jimeneza. Warto wspomnieć również o tym, że przyjezdni całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Saszy Balicia.

Cieszymy się ze zwycięstwa. Ten mecz dał nam upragnione punkty, wreszcie wygraliśmy na swoim stadionie. To był nasz najlepszy mecz z tych ostatnich. Podbudowuje nas też to, że zagraliśmy pierwszy raz bez straconej bramki. Jest postęp, ale wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy do wykonania (...)” - powiedział po meczu szkoleniowiec zabrzan.

Nie tylko wynik, ale też sama gra Górnika wyglądała zdecydowanie lepiej niż w ostatnich tygodniach, co należy wiązać z powrotem do zdrowia i formy Łukasza Wolsztyńskiego. Jednak prawdziwym testem dla podopiecznych Marcina Brosza będzie dopiero pojedynek z Legią Warszawa, do którego dojdzie w sobotę 3 listopada o godzinie 20:30.