Gdzie mogę oglądać mecze piłki nożnej za darmo?

Jesteśmy teraz w ulubionym okresie wszystkich fanów piłki nożnej, czyli w drugiej połowie sezonu. A to oznacza, że w większości lig wchodzimy obecnie w fazę najbardziej emocjonujących rozstrzygnięć, meczów decydujących o spadku, mistrzostwie, awansie do piłkarskiej Ligi Mistrzów, pucharach... a ponadto czekają nas także wielkie imprezy międzynarodowe, jak wspomniana wyżej Liga Mistrzów UEFA oraz cyklicznie rozgrywane mistrzostwa świata oraz Europy w piłce nożnej. Fani wiedzą doskonale, że wiele meczów można oglądać w Internecie zupełnie za darmo i w pełni legalnie. Podobnie zresztą jak na przykład fani gier hazardowych wiedzą, gdzie mogą grać w darmowe gry karciane STS. Ale dziś postanowiliśmy przybliżyć nieco ten temat wszystkim tym, którzy po prostu chcieliby także móc śledzić rozgrywki czołowych europejskich, ale nie wiedzą gdzie. 

Jak oglądać mecze lig europejskich?

Zacznijmy od kwestii podstawowych. Otóż w polskiej telewizji możemy znaleźć transmisję z rozgrywek w zasadzie wszystkich ważniejszych lig i pucharów europejskich. Oto wykaz najważniejszych z nich:

 • Nasza rodzima Ekstraklasa - CANAL+
 • Angielska Premier League - CANAL+
 • Bundesliga - Eleven
 • Francuska Ligue 1 - Eleven
 • Liga hiszpańska - Eleven oraz CANAL+
 • Liga włoska - Eleven
 • Puchar Hiszpanii - Eleven i TVP Sport
 • Puchar Włoch - TVP Sport
 • Liga Mistrzów UEFA - Polsat Sport
 • Liga Europy - Polsat Sport

Jak widać, rozrzut jest dość spory, bo jeśli ktoś chciałby śledzić rozgrywki we wszystkich czołowych ligach, to musiałby wykupić miesięczny pakiet CANAL+, Polsatu Sport oraz Eleven. Niestety nie będą to podstawowe abonamenty, bo kanały sportowe zwykle są dodatkowo płatne. Zostaje więc albo zrezygnować z części lig i skupić się tylko na tych ulubionych, albo oglądać mecze w inny sposób. Na przykład w Internecie.

Unikaj nielegalnych transmisji!

Bardzo popularną opcją są dostępne powszechnie w Internecie streamy z meczów, także z polskich kanałów płatnych. O ile na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie może wydawać się bardzo atrakcyjne, o tyle musisz pamiętać o jednej podstawowej kwestii - są to transmisje w 100% pirackie, a więc nielegalne. Nie dość, że przyczyniasz się w ten sposób do okradania legalnych nadawców, czyli stacji telewizyjnych, to jeszcze narażasz się na wszelkiego rodzaju nieuczciwe postępowanie piratów. Wulgarne i nachalne reklamy, fałszywe odnośniki, żądania wpłacania pieniędzy, malware, wirusy...

Ale to jeszcze nie wszystko. W wielu wypadkach oglądanie takich transmisji jest łamaniem prawa i może skończyć się pociągnięciem do odpowiedzialności karnej. Szczególnie w sytuacjach, gdy korzystasz z tak popularnego oprogramowania jak AceStream (i to nie tylko pod postacią dedykowanego oprogramowania, wiele stron internetowych także udostępnia transmisje przy użyciu tej technologii). O ile sama koncepcja AceStream jest w pełni legalna i godna pochwały, o tyle jej wykorzystanie do nielegalnych transmisji pociąga za sobą także odpowiedzialność karną jej użytkowników. Oglądając bowiem mecz nadawany przez AceStream jednocześnie jesteś także osobą udostępniającą transmisję innym użytkownikom. Krótko mówiąc - nie daj się wciągnąć w nielegalne transmisje.

Jak legalnie i za darmo oglądać mecze?

Jest kilka ciekawych sposobów oglądania meczów, które są jednocześnie darmowe, jak i w 100% legalne. Wymienimy je poniżej. Mają one wszystkie (no dobrze, większość) jednak jedną dość istotną wadę, jaką jest brak polskiej wersji językowej. Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza, to gwarantujemy, że nasze poniższe wskazówki bez wątpienia okażą się dla Ciebie przydatne.

Zagraniczne stacje dostępne na satelicie

Jeśli dysponujesz telewizją kablową to masz dość ograniczone możliwości. Ale jeśli sygnał TV dociera do Ciebie za pośrednictwem talerza satelitarnego, to automatycznie uzyskujesz dostęp do całego mnóstwa różnych zagranicznych stacji telewizyjnych. Wiele z nich nadaje piłkę nożną zupełnie za darmo i w postaci niekodowanej. A to oznacza, że jeśli tylko uda Ci się dostroić swojego satelitę do odpowiedniego kanału, to mecze stoją przed Tobą otworem.

Tutaj ważna informacja. Być może będziesz musiał zaopatrzyć się w dodatkowy osprzęt do odbioru sygnału z dwóch lub więcej satelitów. Wynika to z tego, że w Polsce odbieramy sygnały z satelitów z rodziny Hot Bird oraz Astra. Niewielka inwestycja i odrobina nakładu pracy na dopracowanie domowej instalacji pozwoli Ci na przykład na odbieranie takich stacji nadających piłkę nożną, jak na przykład:

 • L’Equipe
 • CBC Sport
 • TF1
 • TRT1
 • CT Sport
 • ITV
 • ORF1
 • 1TV
 • W9
 • Rai1
 • ProTV

Oraz całego mnóstwa innych. Oczywiście znalezienie odpowiedniej transmisji wymagać będzie nieco zachodu, no i będziesz musiał słuchać zagranicznego komentatora. Ale to chyba najprostsza w pełni legalna możliwość oglądania meczów!

Zagraniczne stacje nadające program w Internecie

Tutaj sprawa robi się nieco bardziej skomplikowana. Owszem, wiele zagranicznych stacji nadaje mecze piłki nożnej (albo po prostu swój standardowy program) zupełnie za darmo w Internecie, na zasadach streamingu wideo. Możesz w ten sposób oglądać na przykład Sky Sports, BBC, NBC, RTP, CBS, Super Sport, ESPN, FOX, RTE, SBS, Telemundo, beIN Sports i wiele innych godnych uwagi stacji telewizyjnych.

Jednak rzeczywistość nie jest tak różowa, jak się może wydawać. Otóż większość tych stacji nadaje swoje audycje wyłącznie dla użytkowników w krajach, na które ma licencję. Na przykład streaming BBC jest dostępny wyłącznie dla osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, a beIN Sports dla tych ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli grywasz w gry hazardowe online takie jak poker online STS lub inne w legalnych kasynach internetowych, to z pewnością spotkałeś się także z tego typu ograniczeniami. Jak więc to rozwiązać?

Z pomocą przychodzi nam usługa o nazwie VPN. W większości wypadków wystarczą nawet darmowe wersje, które dysponują możliwością omijania ograniczeń terytorialnych. Wtedy instalujesz odpowiednie oprogramowanie, łączysz się z wybranym przez siebie krajem i następnie uruchamiasz streaming wideo... i to wszystko - mecz jest dla Ciebie dostępny, możesz go oglądać bez przeszkód. Co ważne - wbrew temu, co może się wydawać, jest to w stu procentach legalne rozwiązanie.

Aplikacje i witryny telewizyjne

Pora omówić trzecią i ostatnią opcję na oglądanie darmowych meczów w Internecie. Są nią specjalne serwisy telewizyjne typu BBC iPlayer, Sky Go, beIN, MatchTV, Hulu czy też SlingTV. Tutaj będziesz musiał oczywiście najpierw sprawdzić dostępne transmisje, a następnie wybrać odpowiednie serwisy.

Ogólna zasada jest taka, że witryny te udostępniają zestawy kanałów telewizyjnych dla użytkowników z różnych stron świata. Naturalnie w grę także wchodzą ograniczenia licencyjne, co wyklucza niektóre stacje i transmisje dla osób z innych krajów. Zatem także trzeba będzie użyć VPN podczas rejestracji i korzystania z takich witryn. Zresztą VPN przydaje się także do wygodnego i bezproblemowego grania w gry hazardowe za darmo, które są zablokowane dla graczy z Polski.

Ponadto niektóre serwisy, jak na przykład SlingTV, czy Hulu wymagają dokonania uprzednio płatności za pomocą amerykańskiej karty kredytowej, by udowodnić w ten sposób, że jesteś mieszkańcem Stanów Zjednoczonych. Na całe szczęście równie dobrze możesz dokonać takiej wpłaty za pomocą serwisu PayPal używając do tego celu dolarów amerykańskich. Sama wpłata ma charakter symboliczny i nie musisz wykorzystywać jej do opłacania transmisji - możesz za chwilę po jej dokonaniu zlecić zwrot środków. Chodzi tylko o potwierdzenie miejsca zamieszkania.

Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

 1. Najnowsze wiadomości

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
Mecze na żywo z bonusem 1660 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus