Francja rozbiła Islandię - Meczyki.org

Francja rozbiła Islandię

26.03.2019 09:40

Aktualni mistrzowie świata nie dali najmniejszych szans drużynie narodowej Islandii w swoim drugim meczu eliminacji UEFA EURO 2020. „Trójkolorowi” wbili rywalowi aż cztery gole, nie tracąc żadnego.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak wysokiego wyniku. Gospodarze kontrolowali bieg boiskowych wydarzeń, ale na tablicy wyników widniało skromne 1:0, po trafieniu z 12. minuty, którego autorem był skuteczny w polu karnym rywali obrońca Samuel Umtiti.

Wynik ten utrzymywał się aż do 68. minuty wtorkowego pojedynku, kiedy to bramkarza rywali pokonał Olivier Giroud. To trafienie rozwiązało worek z bramkami. Francuzi przed ostatnim gwizdkiem dorzucili jeszcze dwie za sprawą Mbappe i Griezmanna.

Tym samym złoci medaliści Mistrzostw Świata w Rosji mają na swoim koncie komplet sześciu punktów i bilans bramkowy 8:1, bo kilka dni wcześniej ograli 4:1 Mołdawian na wyjeździe. Lepiej od francuskiej reprezentacji wystartowali tylko Anglicy.