Drugie zwycięstwo siatkarzy - Meczyki.org

Drugie zwycięstwo siatkarzy

23.06.2019 12:40

Siatkarska reprezentacja Polski w sobotnie popołudnie wygrała drugi mecz podczas turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 w Mediolanie, pokonując 3:2 Serbię. W niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami.

Spotkanie z drużyną Plavich było dla nas bardzo trudne. Graliśmy szarpaną siatkówkę przeplatając dobre momenty ze słabymi. Koniec końców udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dopiero w piątym secie, co oznacza stratę kolejnego punktu, co może drogą nas kosztować w końcowym rozrachunku.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem po naszej stronie parkietu był Bartosz Kwolek, który zdobył aż 24 punkty, czyli dwa razy więcej niż atakujący Łukasz Kaczmarek i drugi z przyjmujących, Atur Szalpuk.

Wygrana z Serbami została poprzedzona zwycięstwem z Argentyńczykami, również w pięciu setach. W niedzielę czeka nas pojedynek z Italią. Zwycięstwo przedłuży szans na awans do Final Six.

Więcej newsów ze świata siatkówki znajdziesz na Blogu Volley24!