Chelsea zatrzymała Liverpool - Meczyki.org

Chelsea zatrzymała Liverpool

29.09.2018 20:35

Na przestrzeni zaledwie czterech dni wygrywający wszystkie mecze w obecnym sezonie Liverpool FC został dwukrotnie zatrzymany. W obu przypadkach na drodze podopiecznych Jurgena Kloppa stanęli piłkarze Chelsea Londyn.

W sobotnim hicie brytyjskiej Premier League zawodnicy klubu z Anfield Road mieli okazję zrewanżować się za porażkę 1:2 w Pucharze Ligi Angielskiej (Carabao Cup), kiedy to w ostatnich dziesięciu minutach The Blues odwrócili losy rywalizacji i awansowali do kolejnej rundy.

Podopiecznym Jurgena Kloppa nie do końca ta sztuka dziś się udała. Katem The Reds mógł ponownie zostać Eden Hazard. Błyskotliwy Belg zdobył zwycięską bramkę cztery dni temu, a w sobotę otworzył wynik spotkania w 25. minucie.

Kiedy wydawało się, że to jedno trafienie wystarczy gospodarzom do zdobycia trzech oczek, dał o sobie znać geniusz Daniela Sturrigde'a, który w ostatniej minucie regularnego czasu gry popisał się fenomenalnym uderzeniem sprzed pola karnego w samo okienko bramki Kepy Arrizabalagi.

Remis 1:1 z Chelsea Londyn na Stamford Bridge oznacza dla LFC koniec serii siedmiu kolejnych zwycięstw w Premier League, które były równoznaczne z najlepszym startem sezonu od ćwierć wieku. Jednocześnie zespół z Anfield Road stracił pozycję lidera tabeli na rzecz Manchesteru City.