Budowlani w finale LSK! - Meczyki.org

Budowlani w finale LSK!

13.04.2019 20:10

Grot Budowlani Łódź po raz drugi w play-offach pokonali drużynę Chemika Police i to oni zagrają w wielkim finale Ligi Siatkówki Kobiet 2018/19, przy okazji strącając z tronu mistrza z pięciu ostatnich sezonów.

Półfinałowa rywalizacja pomiędzy łodziankami i policzankami rozpoczęła się o0d sensacyjnego zwycięstwa siatkarek Grot Budowlanych na wyjeździe. Szokowały przede wszystkim rozmiary tego zwycięstwa (3:0).

Dziś było blisko powtórki tego scenariusza, ale zawodniczkom Chemika ostatecznie udało się wyszarpać jednego seta i powrócić od stanu 0:2 do meczu. W czwartym secie jednak nie miały już nic do powiedzenia.

Tym samym po pięciu latach na najwyższym stopniu podium udało się strącić zespół z Pomorza Zachodniego na niższą pozycję. Jutro możemy poznać drugiego finalistę, o ile ŁKS pokona Developres.