Blamaż młodzieżówki - Meczyki.org

Blamaż młodzieżówki

08.09.2018 13:35

Blamaż – tak najkrócej można opisać występ reprezentacji Polski do lat 21 w meczu kwalifikacji UEFA EURO U21 2019, w którym to podopieczni Czesława Michniewicza zaledwie zremisowali u siebie z drużyną narodową Wysp Owczych (1:1).

Biało-Czerwoni na przestrzeni całego pojedynku byli zespołem wyraźnie lepszym, ale już w pierwszej połowie dali się skontrować i do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie tę stratę udało się odrobić po rzucie karnym wykorzystanym przez Dawida Kownackiego, ale na więcej zabrakło czasu.

Remis z Wyspami Owczymi bardzo skomplikował naszą sytuację w grupie. Przed tym spotkaniem byliśmy na pozycji lidera, teraz zajmują ją Duńczycy. To dla nas bardzo przykry wieczór. Zagraliśmy beznadziejny mecz pod względem skuteczności i kilku innych rzeczy, o których będziemy jeszcze rozmawiać. Przed nami jednak jeszcze trzy mecze” - nie krył rozczarowania Czesław Michniewicz, selekcjoner młodzieżówki (cytat za laczynaspilka.pl).

Szansa na rehabilitację już w najbliższy wtorek, kiedy to reprezentacja do lat 21 zmierzy się na wyjeździe z Finlandią (godzina 17:30).