Barcelona przed szansą wyrównania rekordu - Meczyki.org

Barcelona przed szansą wyrównania rekordu

07.04.2018 13:05

Passa Barcelony w La Liga w tym sezonie jest doprawdy imponująca. 23 zwycięstwa, 7 remisów i ani jednej porażki.

Wliczając poprzedni sezon, Duma Katalonii nie przegrała w lidze już w 37 kolejnych spotkaniach. W sobotnim starciu przeciwko Leganes Barca stanie przed szansą wyrównania rekordu należącego do Realu Sociedad – 38 kolejnych meczów ligowych bez porażki. Wszystko wskazuje na to, że Duma Katalonii nie ulegnie na Camp Nou drużynie Leganes z drugiej połowy tabeli.

Passa Barcelony mogła zostać zatrzymana już w 30. kolejce spotkań La Liga. Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan Duma Katalonii przegrywała z Sevillą 2-0. W 87 minucie przy tym wyniku chyba wszyscy sympatycy barcelońskiego klubu byli pogodzeni z pierwszą porażką w sezonie. Jednak nic z tych rzeczy! W ciągu niespełna minuty Lionel Messi oraz Luis Suarez zdobyli trafienia dające Blaugranie remis w tym meczu. Tym samym, Barca utrzymała szanse na pobicie rekordu należącego do Realu Sociedad. Rekord ten został ustanowiony w latach 1979-1980.