Wygrana Barcy, remis Juve - Meczyki.org

Wygrana Barcy, remis Juve

11.04.2019 13:00

Tylko jeden z faworytów środowych spotkań 1/4 finału Ligi Mistrzów UEFA, które wielu kibiców rozczarowały małą liczbą bramek, zdołał wygrać swój wyjazdowy mecz i to dzięki bramce samobójczej rywali.

Przewagę zwycięstwa przed rewanżem będzie miała FC Barcelona, która na Old Trafford pokonała 1:0 Manchester United. Bramka padła już na początku meczu. Dokładnie w 12. minucie. Pierwotnie to trafienie zapisano Luisowi Suarezowi, ale po powtórkach uznano, że to Luke Shaw skierował piłkę do własnej siatki. Więcej goli już nie padło.

Zdecydowanie ciekawiej było w Amsterdamie, gdzie rewelacyjny Ajax napsuł sporo krwi kolejnemu faworytowi. Tym razem postawił się „Starej Damie”, remisując z nią 1:1. Gości na prowadzenie wyprowadził Cristiano Ronaldo, ale tuż po przerwie wyrównał David Neres.

Patrząc na wyniki pierwszych starć ćwierćfinałowych UEFA Champions League sprawa awansu wydaje się w każdym otwarta. Nawet w parze Liverpool FC – FC Porto (2:0), choć tu losy rywalizacji odwrócić będzie najtrudniej. W pozostałych starciach to kwestia jednego gola.