Widzew bliżej awansu, Ruch spadku - Meczyki.org

Widzew bliżej awansu, Ruch spadku

05.05.2019 11:20

W sobotnim spotkaniu 32. kolejki rozgrywek II ligi Widzew Łódź pokonał u siebie w stosunku 3:0 Ruch Chorzów i po krótkiej przerwie wskoczył ponownie na miejsce premiowane awansem do Fortuna 1.ligi.

Dla piłkarzy łódzkiego zespołu, których do efektownego zwycięstwa poprowadził wykupiony z Górnika Zabrze Rafał Wolsztyński, było to pierwsze zwycięstwo od 3 marca, kiedy to na inaugurację rundy wiosennej udało się wygrać z Gryfem Wejherowo. Od tamtej pory Widzew żadnego meczu nie przegrał, ale też nie wygrał, notując dziesięć kolejnych remisów!

W sobotę wieczorem seria ta została przerwana i to bez większych problemów. Na listę strzelców wpisało się bowiem aż trzech zawodników drużyny gospodarza i żaden z przyjezdnych. Autorami bramek zostali Michalski, Banaszak i przywoływany już Wolsztyński.

Trzy punkty pozwoliły wskoczyć głównemu faworytowi do awansu na drugą pozycję. Może ona ulec zmianie, jeśli mecz Elany Toruń z PGE GKS-em Bełchatów zakończy się wygraną którejś z ekip. Wówczas ona przeskoczy łodzian.

Na przeciwległym biegunie ligowej tabeli znajduje się Ruch, który zajmuje miejsce w strefie spadkowej i jest bliski zaliczenia spadku w trzecim kolejnym sezonie.