Szczęsny bohaterem - Meczyki.org

Szczęsny bohaterem

12.11.2018 09:30

Bramkarz polskiej drużyny narodowej został jednym z bohaterów niedzielnego szlagieru we włoskiej Serie A. To między innymi dzięki naszemu golkiperowi Juventus Turyn pokonał na San Siro zespół AC Milan (2:0).

Wojciech Szczęsny zasłużył na słowa uznania przede wszystkim za interwencję z 41. minuty spotkania, kiedy to obronił uderzenie Argentyńczyka Gonzalo Higuaina z rzutu karnego, parując je na słupek. Polak obronił jeszcze jeden strzał rywali w światło bramki i pewnie spisywał się na przedpolu.

Ostatecznie niedzielny hit włoskiej Serie A zakończył się zwycięstwem „Starej Damy” w stosunku 2:0. Jeszcze przed podyktowaniem wspomnianej powyżej jedenastki, „Juve” na prowadzenie wyprowadził Mario Mandżukić. Wynik meczu ustalił w drugiej połowie Cristiano Ronaldo.

Dla 33-letniego Portugalczyka, który na początku sezonu długo nie potrafił znaleźć drogi do bramki, było to już dziewiąte trafienie w bieżących rozgrywkach. Gwiazdor Juventusu Turyn ma też na swoim koncie sześć asyst.