Manchester City odzyskał mistrzostwo! - Meczyki.org

Manchester City odzyskał mistrzostwo!

12.05.2021 12:00

Po wtorkowej porażce Manchesteru United z Leicester City stało się jasne, że w sezonie 2020/2021 Premier League już nikt nie będzie w stanie wyprzedzić Manchesteru City, który tym samym na trzy kolejki przed końcem zmagań może świętować odzyskanie mistrzostwa Anglii!

Premier League: Manchester City odzyskał tytuł

Podopieczni Pepa Guardioli po wygraniu ligi w sezonach 2017/18 i 2018/19 rok w minionej kampanii musieli uznać wyższość Liverpoolu FC, który po fenomenalnej grze w pełni zasłużenie odzyskał mistrzowski tytuł po 30 latach przerwy!!! Panowanie The Reds, którzy zmagają się w ostatnich miesiącach z prawdziwą plagą kontuzji, nie trwało jednak długo.

Od wtorku 11 maja to piłkarze Manchesteru City ponownie mogą tytułować się mistrzami Anglii. Kropkę nad "i" za "Obywateli" postawili piłkarze Leicester City, którzy na wyjeździe pokonali 2:1 lokalnego rywala The Citizens, Manchester United. Tym samym podopieczni Pepa Guardioli wrócili na trony po zaledwie roku przerwy.

To jednak nie koniec sezonu 2020/2021 dla ekipy z Etihad Stadium. Pod koniec maja Kevin De Bruyne i spółka staną przed historyczną szansą wygrania rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, co od początku jest priorytetem właścicieli klubu z niebieskiej części Manchesteru. Aby tak się stało będą musieli pokonać w wielkim finale Chelsea Londyn.