Lucas bohaterem „Kogutów” - Meczyki.org

Lucas bohaterem „Kogutów”

09.05.2019 13:50

Tottenham Londyn został drugim finalistą tegorocznej edycji UEFA Champions League. W wielkim finale „Koguty” zmierzą się w Liverpoolem FC. Bój o trofeum zaplanowano na sobotę 1 czerwca na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie.

Po pierwszej połowie rewanżowej konfrontacji z Ajaksem Amsterdam sytuacja podopiecznych Mauricio Pochettino wydawała się być beznadziejna. Po porażce na własnym terenie w stosunku 0:1, w starciu numer dwa przegrywali różnicą dwóch bramek do przerwy. Co za tym idzie do odwrócenia losów rywalizacji potrzebne były aż trzy trafienia.

Wydawało się to niemożliwe, zwłaszcza patrząc na dotychczasowy przebieg rywalizacji, w której to amsterdamczycy byli zdecydowanie lepsi. Jednak po raz kolejny okazało się, że w futbolu niemożliwe nie istnieje.

W drugiej odsłonie „Koguty” rzuciły wszystko na jedną szalę i dzięki odrobinie szczęścia udało im się dopiąć swego. Głównie za sprawą Lucas Moury, który ustrzelił hattricka, torując drogę do wielkiego finału.