LKE: Śląsk i Raków powalczą o IV rundę eliminacji!

05.08.2021 09:00

W środę Legia Warszawa sensacyjnie zremisowała 1:1 z Dinamem w Zagrzebiu i jest coraz bliżej upragnionego awansu do fazy pucharowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA. W czwartek o awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy powalczą z kolei Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław. Łatwo nie będzie, ale może i tym zespołom uda sprawić się niespodziankę?

Eliminacje LKE: Czy Raków i Śląsk sprawią niespodziankę?

Oba polskie zespoły w pierwszym meczach III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy wystąpią w roli gospodarza, choć w przypadku Rakowa Częstochowa nie do końca, bo podopieczni Marka Papszuna zagrają na stadionie w Bielsku-Białej. Nie tylko dlatego czeka ich znacznie trudniejsze zadanie. Częstochowianie mieli też ogromnego pecha w losowaniu, trafiając na zespól Rubina Kazań. Ponadto do Turcji sprzedany został Tijanić, jeden z motorów napędowych ekipy spod Jasnej Góry.

Nieco łatwiej powinien mieć Śląsk Wrocław, któremu przyjdzie się zmierzyć z izraelskim Hapoelem Beer Szewa. Podopieczni Jacka Magiery starają się w tym sezonie grać efektowny futbol, więc i tym razem pewnie możemy spodziewać się strzelaniny. Zwłaszcza, że zniesiono zasadę goli wyjazdowych, więc nie trzeba już myśleć o tym, żeby przede wszystkim nie stracić bramki u siebie. Można grać odważniej, co też wrocławianie robią.

O której mecze polskich drużyn w eliminacjach Ligi Konferencji Europy? Niestety spotkania nachodzą na siebie. Jako pierwsi, o godzinie 20:00, na boisko wybiegną piłkarze Śląska Wrocław. Raków Częstochowa na placu gry zamelduje się godzinę później.

Jak szanse naszych ekip widzą legalni bukmacherzy? Szanse Śląska i Hapoelu na wygraną są oceniane podobnie, niemal fifty-fifty z lekkim wskazaniem na przyjezdnych. W przypadku Rakowa nie przekraczają one 35%, podczas gdy rywalowi daje się około 50% na sukces.


Promocje bukmacherskie

Meczyki na żywo, skróty meczów, memy 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd
    Mecze na żywo z bonusem 760 PLN w STS! Kod promocyjny: BETONLINEOdbieram bonus