Jastrzębski wygrał w Kazaniu! - Meczyki.org

Jastrzębski wygrał w Kazaniu!

18.01.2020 20:15

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po niesamowitym meczu pokonali na wyjeździe Zenit Kazań, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CEV.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że zespół z PlusLigi będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rosyjskim potentatem, który wygrał pierwszą partię aż 25:18. To chyba zbytnio uspokoiło siatkarzy Zenita, co wykorzystali jastrzębianie doprowadzając do remisu 1:1 (25:16).

W trzeciej partii wszystko wróciło do oczekiwanej przez gospodarza normy (25;20), ale podopieczni Slobodana Kovaca po drugim secie uwierzyli, że Zenit jest do ugryzienia i do czwartej odsłony pomimo stanu 1:2 podeszli w wiarą, która została wynagrodzona zwycięstwem 25:22.

Wiary nie zabrakło też w tie-breaku, w którym Dawid Konarski i spółka przegrywali już 9:14, ale i z tej opresji udało im się wyjść obronną ręką!!! Jastrzębianie wygrali siedem kolejnych akcji, zwyciężając w piątym secie 16:14 i w całym meczu 3:2.