EURO 2020: Lewandowski po zwycięskim remisie z Hiszpanią! - Meczyki.org

EURO 2020: Lewandowski po zwycięskim remisie z Hiszpanią!

20.06.2021 08:30

Jak na prawdziwego kapitana polskiej drużyny narodowej przystało, Robert Lewandowski swoim trafieniem zapewnił reprezentacji naszego kraju "zwycięski remis" z Hiszpanią, dzięki czemu wciąż mamy szanse na awans do 1/8 finału europejskiego czempionatu. Co miał do powiedzenia po meczu bohater spotkania w Sewilli?

EURO 2020: Gol Lewandowskiego zapewnił remis z Hiszpanią

Sobotni mecz był pełny zwrotów akcji. Bramkę na 1:0 dla faworyzowanej drużyny gospodarza sobotniej potyczki zdobył Alvaro Morata, który wykorzystał gapiostwo naszej defensywy. Jeszcze przed przerwą mogli wyrównać Karol Świderski i Robert Lewandowski. Pierwszy trafił jednak w słupek, a drugi przy dobitce strzelił Panu Bogu w okno. Na szczęście "Lewy" zrehabilitował się w drugiej połowie, kiedy po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka z prawej strony boiska przestawił kryjącego go obrońcę, a potem mocnym strzałem głową pokonał hiszpańskiego golkipera. Rywale mieli jeszcze rzut karny, ale tu pomogło nam szczęście, bo piłka trafiła w słupek. Kilkukrotnie uratował nas też Wojciech Szczęsny.

"Na pewno jest niedosyt po tym meczu, bo gdybyśmy zrobili wszystko idealnie, myślę, że to spotkanie moglibyśmy wygrać. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji w pierwszej i drugiej połowie. Nie dawaliśmy też okazji rywalom, aby postawili kropkę nad i. Przeciwnik posiadał piłkę częściej, kreował grę, ale nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze. Dopóki mamy zaangażowanie i wolę walki, umiejętności to sprawa drugorzędna. Uwierzyliśmy, że możemy zrobić coś wielkiego, mieliśmy determinację, ale musimy pozostać na ziemi. Myślę, że wywalczyliśmy zasłużony remis. Mamy jeden punkt i w kolejnym meczu również musimy dać z siebie wszystko. Nie ma co ukrywać, nie będziemy faworytami. Musimy wyjść tak samo zmobilizowani jak na konfrontację z Hiszpanią. Liczę na to, że będzie to widoczne na boisku". - powiedział na gorąco po meczu Robert Lewandowski.

Teraz przed Polakami kolejny mecz o wszystko. Tym razem z zawsze solidną Szwecją, która przewodzi naszej grupie za sprawą bezbramkowego remisu z Hiszpanią i wygranej 1:0 nad Słowakami. Biało-Czerwoni muszą wygrać, żeby awansować do 1/8 finału EURO 2020. Tym razem remis nas nie urządza, w przeciwieństwie do reprezentacji "Trzech Koron", która jest już praktycznie pewna awansu co najmniej z trzeciej pozycji. Pierwszy gwizdek sędziego punktualnie o godzinie 18;00 w środę 23 czerwca.