Belgowie z rekordem - Meczyki.org

Belgowie z rekordem

15.07.2018 06:15

W swoim ostatnim meczu na Mistrzostwach Świata w Rosji reprezentacja Belgii nie tylko zapewniła sobie brązowy medal imprezy, ale też zapisała się w historii mundiali, wyrównując jeden z dotychczasowych rekordów.

Czerwone Diabły” w meczu o brąz z Anglikami wyszły na prowadzenie już w 6. minucie spotkania, po tym jak piłkę do bramki skierował Thomas Meunier, dla którego było to pierwsze trafienie w Rosji. Wynik na 2:0, osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ustalił Eden Hazard.

Meunier został tym samym dziesiątym strzelcem bramki dla Belgów podczas rosyjskiego mundialu, dzięki czemu jego reprezentacja wyrównała rekord dwóch innych drużyn narodowych, w których na listę strzelców wpisywało się również aż dziesięciu piłkarzy.

Wcześniej tej sztuki potrafili dokonać tylko Francuzi w 1982 roku i Włosi w 2006 roku. Przypominamy, że zdobyty dziś brąz jest pierwszym medalem „Czerwonych Diabłów” w piłkarskich mistrzostwach świata.