Anglia rozgromiła rywala - Meczyki.org

Anglia rozgromiła rywala

15.11.2019 17:25

Reprezentacja Anglii rozbiła w czwartek drużynę narodową Czarnogóry na legendarnym Wembley i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego UEFA EURO 2020.

Podopieczni Garetha Southgate'a, którzy musieli radzić sobie bez odsuniętego od składu na ten mecz Raheema Sterlinga dosłownie zmietli rywali z powierzchni murawy, wbijając im aż siedem goli.

Kanonadę rozpoczął Alex Oxlade-Chamberlain, ale to Harry Kane był bohaterem dnia. Snajper „Synów Albionu” jeszcze przed przerwą ustrzelił hattricka. W pierwszej połowie trafił także Marcus Rashford.

Autorem pierwszej z dwóch bramek, jakie padły w drugich czterdziestu pięciu minutach, był zawodnik... gości, który wpakował piłkę do własnej siatki. Wynik spotkania na 7:0 ustaliła wschodząca gwiazda Chelsea Londyn, Tammy Abraham.

Tym samym reprezentacja „Trzech Lwów” zapewniła sobie awans do turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy oraz pierwsze miejsce w grupie, z której awansowali też Czesi.