Wszystkie aktualności

Messi w Białym Domu: Mistrzowie z Miami na Spotkaniu z Prezydentem

6 marca 2026 06:30 6 godz. temu
Messi w Białym Domu: Mistrzowie z Miami na Spotkaniu z Prezydentem
Źródło: goal.com

Po triumfie w MLS Cup, Inter Miami wraz z Lionelem Messim odwiedziło Biały Dom, kontynuując piękną tradycję uhonorowania mistrzów.

TITLE: Messi w Białym Domu: Mistrzowie z Miami na Spotkaniu z Prezydentem EXCERPT: Po triumfie w MLS Cup, Inter Miami wraz z Lionelem Messim odwiedziło Biały Dom, kontynuując piękną tradycję uhonorowania mistrzów.

Po zdobyciu upragnionego MLS Cup, drużyna Interu Miami, z Lionelem Messim na czele, zawitała do Białego Domu. To kontynuacja pięknej tradycji, zgodnie z którą prezydent Stanów Zjednoczonych wita w swoich progach drużyny, które zdobyły mistrzostwo.

Tradycja Zwycięzców

Zwyczaj zapraszania mistrzów do Białego Domu jest długoletni. Ostatnio z tego zaszczytu skorzystali Columbus Crew, świętując swoje zwycięstwo w MLS Cup w 2023 roku. Warto odnotować, że LA Galaxy, mimo triumfu w 2024 roku, nie pojawiło się na tym uroczystym spotkaniu. Wizyta Interu Miami wpisuje się w ten nurt uhonorowania sportowych wyczynów.

Pochwały dla Gwiazdy

Prezydent Trump, witając Argentyńczyka i jego drużynę, nie szczędził pochwał. „Uhonorowujemy ludzi o prawdziwym talencie”, powiedział, zwracając się bezpośrednio do Messiego. „Witamy w Białym Domu, Lionel Messi.” Sam piłkarz, choć podkreślał znaczenie sportowego sukcesu, starał się odciąć od politycznego kontekstu wizyty, mówiąc: „Jesteśmy tutaj, ponieważ jesteśmy mistrzami z zeszłego sezonu. Nie angażuję się w politykę, ale wiem, że to ważne wydarzenie.”

Podczas ceremonii prezydent Trump wychwalał umiejętności Messiego, stwierdzając: „Witamy, Lionel Messi, w Białym Domu… Nie wiem, może jesteś lepszy [niż Pele].” Nie omieszkał również nawiązać do mistrzowskiej kampanii Interu Miami. „Leo, przyszedłeś i wygrałeś, a to coś bardzo trudnego do zrobienia, bardzo, bardzo nietypowego i szczerze mówiąc, wywiera to na ciebie o wiele większą presję, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, ponieważ sortujesz się do zwycięstwa, ale prawie nikt nie wygrywa”, mówił prezydent. Właściciel Interu Miami, Jorge Mas, podkreślił wagę chwili: „Możemy grać z najlepszymi, możemy grać z gigantami. Nasza liga może być jedną z najlepszych na świecie”, zaznaczył. „I to właśnie ta zdolność do marzenia, do wytrwałości, do braku przeszkód na naszej drodze, pozwoli nam nadal odnosić sukcesy. I mam nadzieję, Panie Prezydencie, że to nie będzie nasza jedyna wizyta tutaj, celebrująca mistrzostwo MLS Cup.”

Na zakończenie uroczystości drużyna Miami wręczyła prezydentowi podpisany przez zawodników piłkę i koszulkę. Była to pierwsza wizyta Messiego w Białym Domu, choć warto przypomnieć, że w 2025 roku były prezydent Joe Biden zaprosił go do uhonorowania Orderem Wolności, lecz piłkarz nie mógł wówczas przybyć.

Źródło: goal.com

Zobacz również