Wszystkie aktualności

Angielska Piłka Nożna: Wstydliwy Remis z Ghaną

24 czerwca 2026 00:30 2 godz. temu

Angielska reprezentacja w piłce nożnej zaliczyła rozczarowujący remis z Ghaną podczas meczu w Bostonie. Brak skuteczności i nużąca gra sprawiły, że kibice nie zobaczyli bramek.

Angielska drużyna narodowa rozczarowała fanów podczas meczu z Ghaną w Bostonie, prezentując grę daleką od oczekiwań i zmuszając kibiców do oglądania nudnego remisu.

Pierwsza połowa spotkania z Ghaną w Bostonie upłynęła pod znakiem dominacji Anglików w posiadaniu piłki i na terytorium rywala, jednakże brakowało konkretów w grze ofensywnej. Declan Rice posłał rzut wolny wysoko nad poprzeczką, a Harry Kane zablokował swój strzał. Co więcej, przez całe pierwsze 45 minut Anglicy nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę przeciwnika.

Po przerwie sytuacja uległa pewnej zmianie, gdy Anthony Gordon i Kane zmusili Benjamina Asare do stosunkowo łatwych interwencji. Mimo to, "Trzy Lwy" rzadko wyglądały na zespół zdolny przełamać impas, nawet po wprowadzeniu z ławki takich graczy jak Bukayo Saka i Morgan Rogers.

Wszystko zmieniło się w ostatnich pięciu minutach meczu. Najpierw Saka oddał strzał, który obronił Asare, a następnie Nico O'Reilly uderzył głową w poprzeczkę, a Kane zdołał posłać dobitek wysoko nad bramką.

Ocena poszczególnych zawodników Anglii z meczu w Bostonie:

Bramkarz:

Niemal nie miał okazji do interwencji. Był nieco szczęśliwy, gdy w drugiej połowie wyszedł z bramki i zderzył się z Adu.

Obrona:

Dośrodkowania w pole karne brakowało potrzebnej pewności. Wykonywał przyzwoitą pracę w defensywie przeciwko Semenyo.

Grał sporo z piłką, gdy Anglicy budowali akcje od tyłu. Rzadko zagrożony przez atak Ghany, choć miał trochę szczęścia, że spalony oznaczał, iż jego wątpliwe starcie z Adu pozostało bez konsekwencji.

Nie popełnił żadnego błędu podczas swojego powrotu do składu, chociaż praktycznie nie miał nic do roboty poza utrzymywaniem piłki w ruchu. W końcówce miał strzał głową wybijany z linii bramkowej.

Był niespodzianką na lewej obronie, ale poradził sobie dobrze, szczególnie w defensywie. Zmieniony nieco po godzinie gry.

Pomoc:

W kilku momentach brakowało mu siły w środku pola i gubił się w próbach otwierania gry z głębi pola. Zmarnował też kilka okazji po dośrodkowaniach głową.

Daleko od swojej najlepszej formy. Wcześnie dobrze współpracował z Gordonem, ale wkrótce zaczął popełniać błędy. Zarobił żółtą kartkę, która ograniczyła jego wpływ na grę w obronie, podczas gdy jego stałe fragmenty gry były nieprzewidywalne.

Miał swoje momenty, próbując biegać za plecami Kane'a i wykonał kilka mocnych odbiorów, ale na długie okresy znikał z gry.

Wstrzykiwał trochę tempa w angielskie ataki na początku, ale zbyt często odwracał się, gdy stawał naprzeciwko przeciwnika. Przejście na lewą stronę w drugiej połowie niewiele zmieniło.

Nie do końca jego wina, biorąc pod uwagę brak podań, ale po prostu nie był wystarczająco zaangażowany. Miał jeszcze ogromną szansę na wygranie meczu w końcówce, ale zamiast tego posłał strzał wysoko nad poprzeczką, mając pustą bramkę.

Miał więcej piłki niż przeciwko Chorwacji, ale nie potrafił stworzyć zbyt wiele, gdy był zaangażowany, a także kilkakrotnie zawinił w defensywie. Zmieniony przed połową drugiej połowy.

Atak:

Bardzo żywy po zastąpieniu Gordona, zmusił Asare do wykonania najlepszej interwencji meczu po strzale zza pola karnego.

Bardzo pechowo zobaczył, jak jego późny strzał głową trafił w poprzeczkę.

Wykonał kilka niebezpiecznych dryblingów po zastąpieniu Bellinghama.

Starał się wykreować coś znaczącego w ciągu swoich 20 minut na boisku.

Wszedł na ostatnie 10 minut i wyglądał na żywego, nawet jeśli popełnił kilka fauli.

Jego drużyna brakowała intensywności potrzebnej do przełamania niskiego bloku Ghany, a on potencjalnie mógłby być bardziej proaktywny ze swoimi zmianami. Niemiecki trener ma wiele do przemyślenia na przyszłość.

Nico O'Reilly trafił głową w poprzeczkę w ostatnich minutach meczu.

Źródło: goal.com

Zobacz również