**Roy Keane, były napastnik, jest bliski objęcia posady menedżera Celticu, prowadząc rozmowy z zarządem w Londynie. Jego wizja obejmuje sprowadzenie byłych gwiazd do sztabu szkoleniowego, co budzi spore nadzieje wśród kibiców.
Obecnie Celtic znajduje się w sytuacji wymagającej podjęcia kluczowych decyzji personalnych. Martin O'Neill, powracając po "katastrofalnej" kadencji Wilfrieda Nancy'ego, zdołał doprowadzić drużynę do mistrzostwa Szkocji w ostatniej kolejce sezonu. Jednak jego przyszłość w klubie nadal pozostaje niepewna i zależy od nadchodzących rozmów.
Keane, który w przeszłości grał w Celticu na wypożyczeniu w 2010 roku, aktywnie zabiega o tę posadę. Swoją kandydaturę zamierza wzmocnić, proponując sztab szkoleniowy z silnymi powiązaniami ze szkocką piłką. Wśród potencjalnych współpracowników wymienia się byłego kapitana Celticu, Scotta Browna, obecnego trenera drużyny rezerw Celticu, Jonny'ego Hayesa, a także byłego menedżera Aberdeen, Stephena Glassa.
Glass, który współpracował z Keane'em w Ferencvaros, jest kluczową postacią w tym projekcie. To właśnie on przekonał Browna do opuszczenia Glasgow i podjęcia roli grającego trenera w Aberdeen. Relacje między tą trójką są silne, co potwierdzają niedawne odwiedziny Browna i Hayesa u Keane'a i Glassa w Budapeszcie w ramach ich licencji UEFA Pro.
Zanim jednak zarząd podejmie decyzję w sprawie Keane'a, musi najpierw rozwiązać kwestię zatrudnienia O'Neilla. 74-letni szkoleniowiec cieszy się ogromnym szacunkiem wśród kibiców, zdobywając dziewięć trofeów w dwóch okresach pracy w klubie. Dyskusje mają dotyczyć jego gotowości do pozostania na kolejny sezon.
Gdyby O'Neill zdecydował się przedłużyć kontrakt, prawdopodobnie zachowałby w swoim sztabie Marka Fotheringhama i Shauna Maloneya. Istnieją jednak doniesienia, że Maloney może objąć inną rolę, rozważany jest na stanowisko dyrektora sportowego lub dyrektora piłkarskiego, co wydaje się dla niego bardziej atrakcyjne niż praca na linii bocznej.
Zarząd Celticu odczuwa presję, aby dokonać właściwego wyboru, zwłaszcza po negatywnych doświadczeniach z epoki Nancy'ego. Keane, mimo sukcesów w Izraelu z Maccabi Tel Aviv i na Węgrzech z Ferencvaros, spotkał się z pewnym "niezadowoleniem" wśród części fanów z powodu swojej przeszłości w Izraelu.
Transfery w klubie zostały wstrzymane do czasu zakończenia procesu wyboru nowego menedżera. Dział rekrutacyjny rozpoczął już tworzenie listy potencjalnych celów transferowych, jednak żadne umowy nie zostaną podpisane, dopóki nie zostanie zatrudniony nowy trener. Roy Keane zdobył dwa tytuły mistrzowskie z Maccabi Tel Aviv.


